SA Läänemaa Haigla intensiivravi ja operatsioonide osakond asub haigla teisel korrusel. Osakonnas on 1 intensiivravipalat 5 voodikohaga ja 2 operatsioonide tuba.
Intensiivravi
Intensiivravi on interdistsiplinaarne üksus, mis on saanud alguse kirurgiaosakonna intensiivravi palatist. 1991 aastast on tegemist iseseisva üksusega, kus ravitakse erineva patoloogiaga I ja II astme intensiivravi või pidevalt jälgimist vajavaid haigeid. Üksuses on 5 statsionaarset voodikohta, mis on varustatud vajaliku jälgimis- ja raviaparatuuriga. Ööpäevaringselt on valves arst-anestesioloog, anesteesia-intensiivraviõde ning hooldaja.
Intensiivravi osakonnas ravitakse kõige raskemas seisundis haigeid. Kogu osakonna personal töötab igapäevaselt ja ööpäevaringselt raskete haigete elule tagasi toomise nimel. Osakonnas on kaasaegne jälgimisaparatuur ning head diagnostika- ja laboratoorsete uuringute võimalused.
Operatsiooniplokk
Läänemaa Haiglas on kaks kaasaegse sisustuse- ja varustusega operatsioonituba. Operatsiooniplokis töötab kogenenud ja väljaõppinud personal. Operatsioone teostatakse vajadusel 24 tundi ööpäevas. Operatsiooni- plokk vastab kõikidele euronormidele ja –standarditele, mis on ette nähtud üldhaiglale.
Operatsioonitoa kõrval on eraldi recover’i- ehk ärkamistuba, kuhu patsient viiakse vajadusel pärast operatsiooni ärkama ja tema eest kannab hoolt anesteesia-intensiivaraviõde.
Haiglal on videoendoskoopiline aparatuur, mis võimaldab teostada mitmesuguseid patsiente vähe- traumeerivaid endoskoopilisi operatsioone (sapipõie eemaldamine, põlve- ja õlaliigese sisene vaatlus ning ravi; günekoloogilised, uroloogilised ja LOR lõikused jpt). Selline ravi tagab kiirema paranemise ja võimaluse naaseda tööle. Narkoosi läbiviimiseks on kaasaegsed narkoosiaparaadid ja monitorid patsiendi seisundi jälgimiseks operatsiooni ajal.
Meeldetuletus operatsioonile tulijale
- Juhul, kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla, palume sellest kindlasti teavitada oma raviarsti.
- Enne haiglasse tulekut palume Teil hoolitseda oma isikliku hügieeni eest – pesta keha, juuksed ning lõigata küüned, eemaldada küünelakk, meik, ehted ja needid.
- Operatsioonile tulles peab olema eelnevalt söömata, joomata 6 tundi, ei tohi suitsetada ega närida nätsu.
- Regulaarselt tarvitatavad krooniliste haiguste ravimid peate võtma ka operatsioonipäeva hommikul väikese lonksu veega. Kindlasti informeerige oma raviarsti tarvitatavatest ravimitest ja haigustest!
- Vähemalt 10 päeva enne operatsiooni ei tohi kasutada verd vedeldavaid ravimeid (aspiriin jms).
- Operatsioonipäeval ei tohi Teil esineda külmetushaigusi (nohu, köha, palavik) ega ägedaid naha- põletikke. Sellisel juhul palume konsulteerida oma raviarstiga.
- Operatsioonijärgselt ei tohi patsient juhtida mootorsõidukit 24 tundi!
- Telefoni teel informatsiooni patsientide tervise kohta ei edastata.